Türk Silahlı Kuvvetleri terör örgütü PKK'ya karşı operasyonlarına ara vermeden devam ediyor.

Dağlarda büyük kayıplar alan hainler, güvenlik güçleriyle başa çıkamayınca hain tuzaklar kuruyor.

Hakkari Valiliği,Hakkari-Çukurca karayolunun 26'ncı kilometresinde yol kenarına tuzaklanan anti-tank roketi ve patlayıcı yapımında kullanılan malzemelerle alakalı açıklama yaptı.

OPERASYONDA ELE GEÇİRİLENLER


Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:


"İl Jandarma Komutanlığı görevlilerimiz tarafından PKK/KCK bölücü terör örgütünün etkinliklerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine karşı olarak sürdürülen çalışmalar çerçevesinde;14.09.2017 günü İlimiz Çukurca-Hakkari karayolunun 26'ıncı kilometresinde Zap Suyu kenarına bölücü terör örgütü militanları tarafından tuzaklanmış halde;3 adet anti tank roketi,10 kg amonyum nitrat (yağ bidonlarına tuzaklanmış), 200 metre bakır kablo üzerine 10’ar metre aralıklarla yerleştirilmiş 13 adet anahtar düzeneği tespit edilmiş olup, ele geçirilen malzemeler patlayıcı madde imha timi (PAMİT) tarafından olay yerinde imha edilmiştir. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir.Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Hakkari'de PKK'nın hain tuzağı

Öte yandan Mehmetçik'in operasyonları geniş kapsamlı olarak devam ediyor. Bugün Ağrı kırsalında yapılan operasyonda 5 hain etkisiz hale getirildi.