Hakkari'de 4 teröristin etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen açıklamada, terörle mücadele çerçevesinde Hakkari'nin merkez Oğul köyü arazisinde operasyon yapıldıüı belirtildi.

Operasyonda, "Piro Amed" kod isimli Abdullah Sönmez ile yanındaki "Mordem", "Zagros" ve "Cemal" kod adlı teröristlerin etkisiz hale getirildiği belirtilen açıklamada, Sönmez'in özel harekat polisi Muhammet Ali Mevlüt Dündar'ın şehit edildiği saldırının ve Hakkari Çukurca yolunda askeri konvoya yönelik, 2 askerin şehit edildiği terör eyleminin faali olduğunun tespit edildiği kaydedildi.

Öte yandan dün PKK'lı bir teröristin elinde el bombası patladı.

Kahramanmaraş'ta Nurhak Jandarma Komutanlığı ekipleri ile eli kanlı terör örgütü PKK mensupları arasında bir çatışma meydana geldi. Üzerlerinde bomba bulunan terörister kolluk güçlerine bomba atmaya çalıştılar.

BOMBA ELLERİNDE PATLADI 

Yaşanan çatışma esnasında 2 hain terörist ellerindeki bombayı askerlere fırlatmak isterken elinde patlayarak paramparça oldu. Çatışma sonrasında 1’i yaralı 3 terörist de sağ olarak ele geçirildi.

Nurhak Devlet Hastanesi’nde götürülen yaralı teröriste ilk müdahalelerin yapılmasının ardından Elbistan Devlet Hastanesi’ne gönderildi.

Ölü teröristlerin cesetleri ise Nurhak Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, 2 teröristin sorgusuna devam edildiği bildirildi.