Saldırıda 1 güvenlik korucu şehit olurken, 2 güvenlik korucusu ise yaralındı.

Vaka bugün akşam saatlerinde Şemdinli İlçesine ait Aktütün bölgesinde yaşandı. Görev için sivil minibüsle nöbet yerine giden koruculara PKK teröristler tarafından saldırı yapıldı. Saldırıdan hemen sonra çatışma çıktı. Çatışmada 1 güvenlik korucu şehit olurken 2 güvenlik korucusu ise yaralındı. Güvenlik güçleri tarafından bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

Siirt'te de operasyonlar devam ediyor:

25 HAİN öLDÜRÜLDÜ

Siirt Valiliği tarafından yapılan bildiride, Siirt 3'üncü Komando Tugay Komutanlığı, Şırnak'ta bulunan Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı ve Siirt Jandarma Komutanlığınca Pervari ilçesine ait Yazlıca (Herekol) Dağı bölgesinde gerçekleştirilen "Şehit Piyade Kurmay Albay Gökhan Peker Operasyonu"nun devam ettiği belirtildi.

Operasyonda teslim olan, beş mahkeme tarafından silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan hakkında yakalama kararı olan sözde Besta cephesi takım komutanı teröristin İçişleri Bakanlığının "Aranan terörist" listesinde gri kategoride yer aldığı hatırlatıldı.

"ÖRGÜTÜN ÇÖZÜLME SÜRECİ DEVAM ETMEKTEDİR"


Teslim olan teröristin, verdiği ifade de, teslim olan diğer teröristlere yönelik haberleri radyodan duyduğunu, bunlardan etkilendiğini, teslim olan teröristlerin öldürüldüğüne karşı yapılan propagandaya inanmadığı için devlete sığındığını ve örgütün zulmünden kaçtığını ifade ettiğini belirtilen yazılı açıklamada, "Operasyonlarda bugüne dek 11’i sağ, 14’ü ölü olmak üzere toplam 25 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Sadece (Herekol) Dağı bölgesinde terör örgütünün çözülme süreci sürmektedir." ifadelerine yer verildi