Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Hakkari'nin Yüksekova beldesi İkiyaka Dağları'nda mühimmat deposu olarak kullanıldığı anlaşılan bir mağarada, çok miktarda silah, mühimmat, yiyecek ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Genelkurmay Başkanlığın'ın yaptığı açıklmaya göre, 3. Piyade Tümen Komutanlığı'nın İkiyaka Dağları'nda bir mağaranın bölücü terör örgütü militanlarınca mühimmat deposu amacıyla kullanıldığı ortaya çıkarıldı.

Bölgede yapılan operasyonlar içerisinde mağarada gerçekleştirilen aramalarda 2 doçka uçaksavar makineli tüfeği, bir zagros keskin nişancı tüfeği, 3 adet biksi makineli tüfeği ve buna ilişkin 2 adet yedek namlu, bir pompalı tüfek, 2 adet kanas keskin nişancı tüfeği, 3 RPG 7 roketatar, 55 kalaşnikof şarjörü, 5 bidon kalaşnikof mühimmatı, 13 antipersonel roket mühimmatı, 30 antitank roket mühimmatı, 7 sevk fişeği, 2 şarjör kütüklüğü, 5 uçaksavar mühimmatı, 2 bidon fünye, 200 biksi makineli tüfek mühimmatı, 5 gece görüş gözlüğü, 2 keskin nişancı dürbünü, 7 telsiz ile çok miktarda yaşam ve gıda malzemesi ele geçirildi.

Diğer taraftan, bölgedeki operasyonlar içerisinde bugüne kadar İkiyaka Dağları'nda 26 terörist etkisiz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin hızlandırdığı ve hükümetinde tam destek verdiği operasyonlar sonucunda PKK'nın tamamen püskürtüleceği öngörülüyor.

.