15 Temmuz'da hain darbe girişiminde bulunan FETÖ'nün pilotları hakkında rapor gün yüzüne çıktı. Ortaya çıkan rapora bakılırsa, Hava Harp Okulu'nun 2006 mezuniyet yıllığı sanki FETÖ’nün ihanet yıllığı olduğu görülüyor. Kendi isteklerini yerine getirmeyen karşı çıkanlara ise bıktırma politikası izleyerek okulu bıraktıran hain terör örgütü, kendi askeri öğrencilerini ordunun içerisine aldı ve onları öğrenci liderliği teşkilatına soktu.

Söz konusu zamanda binbaşı rütbesi ile filo komutanı olan, darbeci tuğgeneral Bekir Ercan Van ve Pilot Kurmay Yüzbaşı Seyfettin Bilgin’in altındakiler 16 yüzbaşı, 2006 yılında mezun olarak, uçuş eğitimlerini bitirmedikleri için Akın Öztürk'ün komutanı olduğu İzmir Çiğli 2. Ana Jet Üssü'ne iletildiler.

HIZLI YÜKSELİŞ

Yerleştirilen darbeci pilotlar sonradan hızlı bir şekilde yükselerek çok ciddi yerlere ve önemli görevlere getirildiler. Uçuş okulundaki eğitimi 2008 yılında bitiren ve aralarından birkaçını mezuniyet öncesindeki son uçuşlarını Akın Öztürk'le gerçekleştiren hain askerler arasında, 15 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağını indirmeye çalışan İlker Hazinedar ile Pensilvanya'da Gülen'in misafiri olan ve devre birincisi sayılan Uğur Erdemir dikkatleri üzerine topluyor.

CUMHURBAŞKANI'NI VURACAKTI

Hain darbe girişimi askerlerinden olan Pilot Kurmay Yüzbaşı İlker Hazinedar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağını düşürmek için Akıncı Üssü'nden füze yüklü F-16 kalkış yaptı. Ankara üzerinde alçaktan uçarak sonik patlama meydana getirdi.