Hafter Ateşkesi Bozdu

Hafter'e bağlı güçler Libya'da ateşkesi sonlandırdıklarını, saldırılara devam edeceklerini açıkladı.

Hafter Ateşkesi Bozdu

Hafter Ateşkesi Bozdu

Darbeci General Hafter'e bağlı Libya Parlamentosu Başkanı Akila Salih “Libya’daki ateşkes bitti ve Hafter mücadeleye kaldığı yerden devam edecek.” dedi.

Trablus'taki çatışmalarda başarı elde edememelerine dair ise Salih, "Türkiye'nin müdahalesi Trablus'un geri alınması savaşında sonuç elde etmemizi geciktirdi." ifadelerini kullandı.

HAFTER MİLİSLERİNDEN TRABLUS'TA ROKETLİ SALDIRI

Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin (UMH) Sözcüsü Muhammed Kununu'nun konuya ilişkin düzenlediği basın toplantısı, Burkan el-Gadab Operasyonu Basın Merkezi tarafından yayımlandı.

Kununu, Hafter milislerinin, Ramle ve Salahaddin bölgelerindeki yerleşim alanlarına roket attığını bildirdi.

BAE İHA'LARI BÖLGEDE UÇUYOR

Kununu, Hafter yanlısı paralı askerlerin bölgede konuşlandığını ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) ait insansız hava aracının (İHA) da Trablus semalarında uçuş yaptığını ifade etti.

UMH güçlerinin Hafter milislerine karşılık verebilecek güçte olduğunu belirten Kununu, bölgeden göç eden halka da çatışmalar yaşandığı süre içinde evlerine dönmemeleri çağrısı yaptı.

HAFTER ATEŞKESİ İMZALAMADI

Türkiye ve Rusya'nın ortak girişimiyle hazırlanan ateşkes anlaşması, önceki gün Moskova'da gerçekleştirilen görüşmeler sonunda UMH tarafından imzalanmıştı. Hafter ise anlaşmayı imzalamadan dün sabah saatlerinde Moskova'dan ayrılmıştı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağıya kaydırınız

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri