Hafik Belediye Başkanı Çuhadaroğlu, 25 Senede 3 Partiden 5 Defa Aday Olmuş

Sivas'ın Hafik ilçesinde MHP'den belediye başkanı seçilen Selahattin Çuhadaroğlu'nun hikayesi şaşırtıyor. Çuhadaroğlu, son 25 senede 3 partiden 5 defa aday oldu.

Hafik Belediye Başkanı Çuhadaroğlu, 25 Senede 3 Partiden 5 Defa Aday Olmuş

Hafik Belediye Başkanı Çuhadaroğlu, 25 Senede 3 Partiden 5 Defa Aday Olmuş

Sivas'ın Hafik ilçesinde yüzde 54 oy alarak MHP'den Belediye Başkanı olan Selahattin Çuhadaroğlu, siyasetteki kararlılığı ve azmi ile dikkatlerden kaçmadı. Hafik Belediye Başkanı olmak için son 25 senede üç farklı partiden beş defa aday olan Çuhadaroğlu, 31 Mart seçimlerinde hedefine ulaştı.

1999 senesinde MHP, 2004 senesinde DYP, 2009 ve 2014 senelerinde ise Saadet Partisi'nden Hafik Belediye Başkan adayı olan Çuhadaroğlu 2014 seçimlerinde belediye başkanlığını tek bir oyla kaybetti. Kazanma hırsını hiç kaybetmeyen ve kararlılığından taviz vermeyen deneyimli siyasetçi 31 Mart seçimlerinde siyasete başladığı partisi MHP'den aday olup ezici bir çoğunluk ile hedefine ulaştı.

25 YIL SONRA ZAFERE ULAŞTI

25 sene süresince dik durmanın sonucunda zafere ulaştıklarını söyleyen Çuhadaroğlu, "Saadet partisinden istifa ettim. Ülkücü olduğum için MHP teşkilatına yeniden bizde talep ettik. Vazife verdiler ilçe başkanlığını yaptık. 2019'a dek ilçe başkanıydım 2019'da ilçe başkanlığından istifa ettim. Belediye başkan adaylığımız onaylandı. Elhamdülillah büyük bir galibiyetle çıktık. Sabrın sonu dik durmanın sonu memleket sevdasının sevinçli haberi bu elhamdülillah kazandık." dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri