Haberi Alan Silahını Alıp Dağa Çıktı: Ya Öleceğiz Ya Öldüreceğiz!

Ordu’nun Mesudiye ilçesi Topçam bölgesinde teröristlerin kurduğu pusu sonucu 3 askerin şehit edilmesi, 2 askerin ağır yaralanmasının ardından Karadenizliler terörist avına çıktı.

Haberi Alan Silahını Alıp Dağa Çıktı: Ya Öleceğiz Ya Öldüreceğiz!

Fatsa Jandarma Komando Birliği ve askerin yürüttüğü arazi taramalarına Ordu'nun değişik ilçelerinden gelen vatandaşlar da otomatik silahları ve av tüfekleriyle eşlik ediyor.

Topçam bölgesine dağılan vatandaşlar, Jandarma Komutanlığı'nın emir ve talimatlarına uygun hareket ederek nöbet tutarken, bazı vatandaşlar da araziye çıkarak terörist avı yapıyor.

Arazide arama tarama yapan, nöbet bekleyen vatandaşlar, “Dükkanı kapattık buraya geldik. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız” dediler.

Geçtiğimiz haftalarda Giresun'da yaşanan terör saldırısının ardından o bölgede yaşayan vatandaşlar da silahlanıp dağlara çıkarak "Bizim yetkililerden maddi hiç bir beklentimiz yok.Hepimiz gönüllüyüz. Gerekirse öleceğiz ama bunları buradan defedeceğiz" diyerek PKK'lı teröristleri aramışlardı.“YA ÖLDÜRECEĞİZ YA DA ÖLECEĞİZ, ALLAH’IN İZNİYLE ONLARI BURADAN ÇIKARACAĞIZ”

En son terör olayının 8 yıl önce olduğu bölgede ellerinde silahlarla nöbet bekleyen vatandaşlar, “Askerimizi şehit etmişler. Dükkanı kapattık buraya geldik.

Onların kanını yerde bırakmamak için bekliyoruz. Bu hainleri buradan çıkaracağız. Ya yakalayacağız, ya öldüreceğiz ya öleceğiz. Bütün desteklerimizi vereceğiz. Allah’ın izniyle bunları buradan çıkaracağız.Karadeniz halkının ne olduğunu bunlar bilmiyor. Karadenizli çoluk çocuğundan, gencinden yaşlısına kadar elinde silahı, olmazsa nacağı (küçük balta) ile müdahale eder” dediler.

Star

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR