“Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor” filminin “Kıvırcık Ömer’i Talip Güran filmin kadrosundan neredeyse kimsenin kalmadığını söyleyerek Halit Akçatepe’nin ölümüne çok üzüldüğünü ifade etti. Bodrum’da ahşap sandalye imalatı yapıp, restoran işleten Güran eski günlerini özlemle andığını dile getirdi.AHŞAP SANDALYE İMALATI

Yeşilçam'ın klasikleri arasında bulunan "Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor" filminin "Kıvırcık Ömer"i Talip Güran, Bodrum’da ahşap sandalye imalatı yaparak yaşamını sürdürüyor. Kıvırcık sarı saçlarıyla insanların zihnine kazınan Güran mankenlik ve oyunculuk yaptıktan sonra Bodrum’a yerleşti.RENKLİ SANDALYELER

Bodrum’da yeşil, mavi, turuncu, beyaz ve sarı renkte sandalye imal eden Yeşilmçam'ın ünlü oyuncusu Gümüşlük Mahallesi Dere Köy'de açtığı marangoz atölyesinde ahşap sandalye imalatı yapıyor. Aynı bölgede birde restoran açan Güran gündüzleri sandalye imalatı yaparken geceleri ise restoran işletiyor."O ZAMANLAR BAMBAŞKAYDI"

Siyah beyaz yayıncılık dönemlerinde birçok reklamda da oynayan Güran, Kemal Sunal, Halit Akçatepe ve Tarık Akan üçlüsünün olmadığı ilk “Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor” filminde Kıvırcık Ömer karakterine hayat vererek akıllara kazınmıştı. O günleri özlemle andığını belirten Güran, "O zamanların atmosferi bambaşkaydı. O zamanlar çok güzel ortamlar ve daha güzel çekimler vardı. O zamanlara geri dönmek ister insan ama şu anı yaşamakta lazım” ifadelerini kullandı."YAVAŞ YAVAŞ KAYBEDİYORUZ"

Hababam Sınıfı'nın unutulmaz isimlerinden Güdük Necmi lakabı Halit Akçatepe’nin ölümüne de çok üzüldüğünü ifade eden Güran şöyle konuştu:“Çok üzücü bir haber oldu bizim için. Yavaş yavaş Hababam Sınıfı oyuncularını kaybediyoruz artık. Bunu halkımızda bizlerde biliyoruz. Kalan sağlara Allah uzun ömür versin.""HABABAM'IN YERİ AYRI"

"Kaybettiklerimizi hatırladıkça insan üzülüyor. Hep geçmişi anıyor insan. Geçmişten bugüne ne getirdik, ne yaptık diye düşünüyorum. Güzel bir klasik olan filimde oynadık. İnsanlar bu filmi beğendi. Halen bunların tepkisini alıyoruz. İnsanlar ilgi gösteriyor, bu durumda bizi hoşnut oluyoruz. Hababam sınıfının yeri çok farklıdır bu sinema sektöründe”"NOSTALJİ YAŞIYORUZ"

34 yıl önce Bodrum’a taşındığını da sözlerine ekleyen Güran “1982 yılında Bodrum’a taşındım. O günden beri Bodrum’da yaşıyorum. 2013 yılında Bodrum’da tahta sandalye imalatına başladım. Tahtadan sandalye tahtadan masa imal ettim. Bu yıl birde restoran açtık eski yağhaneyi restoranda çevirdik. İnsanları bu restoranda ağırlayalım istedik. Ara sıra Hababam Sınıfı'nın müziklerini de çalıyorum restoran da çok güzel oluyor. Nostalji yaşıyoruz buraya gelen insanlarla beraber” şeklinde konuştu.