Anayasa değişikliğine ilişkin halk oylaması için sandık başına giden seçmen sayısı üçüncü günde 57 bin 525 oldu.

AK Parti Yurtdışı Seçim Koordinasyon Merkezi'nden alınan bilgilere göre, halk oylamasına 3 günde toplam 143 bin 487 kişi katıldı. Gümrük rakamlarıyla beraber bu sayı 155 bin 361'e ulaştı. Yetkililer, üçüncü gündeki oy kullanımında yüzde 12.47'lik artışın olduğunu belirtti.

Yurt dışı seçmenlerinin 1 Kasım 2015'teki genel seçimlere göre halk oylamasına katılımı 3.5 kat arttı. 16 Nisan'daki halk oylamasına katılımın, 1 Kasım seçimlerine katılımdan daha fazla olması bekleniyor.

1 Kasım'da gerçekleştirilen seçimlere katılım oranı yüzde 44.92 olmuştu.

Türkiye'de 16 Nisan'da yapılacak referandum oylamasına yurt dışında başlandı. Gurbetçiler paylaştıkları fotoğraflarla Evet oyuna olan desteklerini gösterdiler.

Türkiye'de 16 Nisan'da gerçekleştirilecek anayasa değişikliği referandumu için 9 Nisan'a kadar sürecek olan oylama için ilk oylar yurtdışında ve gümrük kapılarında kullanıldı.

GURBETÇİLER'DEN EVET OYUNA DESTEK

Yurt dışında 3 milyona yakın seçmenin sandık başına çağrıldığı referandum ile ilgili fotoğraflar sosyal medyada paylaşılmaya devam ediyor.

Gurbetçiler, evet oyu verdiklerini gösteren fotoğraflarla "Abdulhamit'in yalnızlığına terk etmeyeceğiz Reis" gibi mesajlar yazarak desteklerini gösterdiler.

Kaynak: Yeni Şafak