Güney Pasifik'te Tonga Açıklarında Dünyanın Yeni Adasında Hayat Belirtileri...

Polinezya ülkesi Tonga açıklarında 2015 yılında su altı volkanının patlamasıyla meydana gelen ada da yaşam belirtileri bulundu.

Güney Pasifik'te Tonga Açıklarında Dünyanın Yeni Adasında Hayat Belirtileri...

Polinezya ülkesi Tonga açıklarında 2015 yılında su altı volkanının patlamasıyla meydana gelen adada yaşam belirtileri bulundu.

Güney Pasifik'teki 176 adalı Polinezya ülkesi Tonga açıklarında su altı volkanından püsküren lavlarla oluşan adada bilim insanları çalışmalar yaptı.Nasa bilim insanları ve Tongalı jeologlar adada yaşayan kuş türleri ve çiçeklere rastlandığını belirttiler.

KUŞ VE ÇİÇEKLERE RASTLANDI

Ekipte bulunan, Tonga Topraklar Bakanlığı Sekreter Yardımcısı Taaniela Kula adanın bitki örtüsü hakkında, diğer yakın adalarda yaşayan kuşların dışkısından geldiği ve ya kendi yapısında bulunabileceğini belirten Kula, 'Çünkü ada farklı türden kuşlarla dolu. Deniz kuşları bölgede yuva yapıyor, kraterin etrafında ürüyorlar ve aynı zamanda volkanın etrafındaki vadilerde yaşıyorlar.'ifadelerini kullandı.

Ada yaklaşık 1 kilometre uzunluğunda, 2 kilometre genişliğinde, 100 metre yüksekliğinde ve yeni adanın ortasında yeşil renkli suyla dolu bir krater gölü vardır.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri