Milli İstihbarat Teşkilatı’nın ele geçirdiği listenin ardından emniyet imamı ve emniyetin mahrem imamlarının yer aldığı 30 bin kişilik liste deşifre olmuştu. Yakalanan ve itirafçı olan mahrem imamların ifadelerinden ise FETÖ’nün gizli kasalarının ortaya çıktığı belirtildi. Güvenlik güçleri yaptığı operasyonlarda şuana dek 34 kasa bularak, yaklaşık 17.4 milyon dolar nakit para ele geçirdi.

AKRABALARININ EVLERİNDE BULUNDU

FETÖ/PDY’nin sözde mahrem imamlarının, güvenlik güçlerinden paraları kaçırmak için para kasalarını akrabalarının evlerine gizledikleri, bazılarının ise yakınlarının adına bankalarda kiraladıkları kasalarda tuttukları belirlendi. Ortaya çıkan 34 farklı kasada ele geçirilen yaklaşık 17.4 milyon dolar nakit paranın örgütün gerçekleştiremediği darbe sebebiyle paraları Pensilvanya’ya ulaştırılamadığı edinilen bilgiler arasında yer aldı.

Paraların, 'himmet' adı altında emniyet ve yardım kuruluşlarından 15 Temmuz hain darbe girişiminin hemen öncesinde toplandığı tespit edildi.
Diğer taraftan, örgütte, bazı üst düzey 'kripto imam' ve 'abi' pozisyonundaki şüphelilerin, savcılıklara başvurarak itirafçı oldukları da öğrenildi.

Öte yandan FETÖ'ye karşı yürütülen operasonlar hız kesmeden devam ediyor. Yapılan itiraflar neticesinde de gizli yapılanmalar deşifre ediliyor.