Gül İnşaat'ta Rüşveti İfşa Eden İş Adamı Dövüldü

Üzerine 850 daire inşa edilen arsasındaki konutlardan 13’ünün, Ekrem İmamoğlu başkanlığındaki Beylikdüzü Belediyesi’ne rüşvet olarak verildiğini öne süren işadamı U.G., 13 kişiden dayak yedi.

Gül İnşaat'ta Rüşveti İfşa Eden İş Adamı Dövüldü

Gül İnşaat'ta Rüşveti İfşa Eden İş Adamı Dövüldü

Ekrem İmamoğlu'nun başkanlığı zamanında 13 daireyi Beylikdüzü Belediyesi'ne rüşvet olarak verildiği öne sürülerek Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusu yapan iş insanı U.G., Büyükçekmece'de geçen gün 13 kişilik bir topluluk tarafından saldırıya uğradı.U.G. Büyükçekmece Savcılığı'na hakaret, tehdit ve darp suçlamasıyla şikayetçi oldu. Saldırının Ali ve Zafer Gül'ün yönlendirmesiyle yapıldığı öne süren U.G., 'Kardeşimle haber gönderdiler. 'Ayağını denk alsın, sonuçları ağır olacak' diye tehdit mesajları... Önceki gün mahkemenin istediği bazı bilgilerle ilgili söz konusu inşaata gittim. İnşaattan ayrılırken bir minibüsün içinden 13 kişi çıkıp demir çubuklarla, taşlarla saldırdı. Savcılıktan koruma talebinde bulundum. Çocuklarımla, ailemle tehdit ediyorlar' açıklamasında bulundu. İşte ayrıntılar:

NOTERDE RÜŞVET

U.G. sahibi olduğu arazi üstüne kat karşılığı 850 dairenin inşa edildiğini 11'inci Mahalle projesindeki 13 daireyi, Ekrem İmamoğlu'nun başkanlığı zamanında Beylikdüzü Belediyesi'ne rüşvet olarak verdiklerini iddia ederek Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu.Beylikdüzü'nde 850 dairenin inşa edildiği arazinin sahibi olan U.G. savcılığa verdiği ifadesinde 'İnşaat 2015 yılında başladı. Şu anda bitmek üzere. Bu inşaatın başlama aşamasında benim sözleşme imzaladığım şirket yetkililerini imar proje tasdiki ve inşaatın imalat sürecinde belediye ile anlaşarak 13 daireyi rüşvet olarak verilmesini kararlaştırdıklarını öğrendim. Daireler benim adıma olduğu için benden bu daireleri belediye adına Adem Soytekin'in sahibi olduğu Asoy İnşaat A.Ş.'ye devir etmem için şirket yetkilileri benden talepte bulundu. Bende bu daireleri Gaziosmanpaşa 11'inci Noterliği'nde devrettim. Bütün yaşanan olaylar belgeleri ile dilekçede ayrıntılı olarak anlattım. Etkin pişmanlıktan yararlanmak için bu şekilde adliyenize müracaat etmek istedim' diye konuşmuş ve şu anda Beylikdüzü Belediye Başkanı görevinde olan Mehmet Murat Çalık, Asoy İnşaat Sahibi Adem Soytekin ve Gül İnşaat sorumluları Ali Gül ile Zafer Gül ile ilgili rüşvet, nitelikli dolandırıcılık suçlamalarıyla suç duyurusu yapmıştı.

'DEVLETİMDEN BANA SAHİP ÇIKMASINI İSTİYORUM'

U.G. açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

'Savcılık şikâyetimden sonra olayın gazetenizde yer almasıyla bana dolaylı yollardan ve kardeşim üzerinden haber gönderip 'Şikayetini geri çek. Gazetede çıkan haberi de tekzip et' tehdidinde bulundular. Haksızlığa uğradım. Beni dolandıranların yanına bunu bırakmam. İstanbul'un göbeğinde beni ve ailemi tehdit ediyorlar. Devletimden bana sahip çıkmasını istiyorum'

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR