Batman'da piknik yaparken serinlemek için Dicle Nehri ve Batman Çayı'na giren 2 gençten biri boğuldu, akıntıya kapılıp kaybolan diğerini arama çalışmaları devam ediyor.

Havaların ısınmasıyla birlikte Batman'da bugün serinlemek için Batman Çayı'na giren Zeki Başaran'ın cansız bedeni sudan çıkarılırken, Yusuf Cengiz'in cesedi bulunurken, Dicle Nehri'ne giren Yusuf Cengiz'i arama çalışmaları ise devam ediyor.

Hafta sonunu değerlendirmek için bugün arkadaşlarıyla birlikte Hasankeyf İlçesi'ne giden 17 yaşındaki Yusuf Cengiz, serinlemek için Dicle Nehri'ne girdi. Bir süre nehirde yüzen Cengiz, suya daldıktan sonra bir daha çıkamadı. Arkadaşlarının haber vermesi üzerine olay yerine gelen AFAD ekibi Sualtı Kurtaram Timi'nin, arama çalışmalarından bir sonuç alamadı.

İkinci olay ise Batman Çayı'nda meydana geldi. 16 yaşındaki Batman Anadolu Lisesi öğrencisi Zeki Başaran, arkadaşlarıyla birlikte öğlen saatlerinde serinlemek için Batman Çayı'na girdi. Kum ocaklarının nehir yatağında açtığı çukurların bulunduğu alanda yüzen Başaran, bir süre sonra suya dalarak kayboldu. Birlikte suya girdiği arkadaşlarının kısa bir aramadan sonra haber verdikleri AFAD Sualtı Kurtarma Ekibi'nin yaklaşık 3 saat süren çalışmasından sonra Zeki Başaran'ın cansız bedeni çıkarıldı. Cesedi sudan çıkarılan Başaran'ın yakınları sinir krizleri geçirdi.

Kum ocaklarının çay yatağında açtığı çukurlarda boğulma vakalarına yolaçtığını belirten AFAD İl Müdürü Fevzi Bakır, "Sıcaklar bastırınca maalesef boğulma vakaları artıyor. Tedbirlerimize rağmen bu vakaların önüne geçilemiyor" dedi.

Star