Giresun İl Jandarma Komutanlığı, Güce İlçe Jandarma Komutanlığı personeli ve geçici köy korucularının gerçekleştirdiği operasyonlar dahilinde Yaşmaklı Yaylası’nda PKK’ya bağlı sığınak ele geçirildi. Teröristlerin kış aylarında kullandıkları ve yaz ayı başlarında ise terk etikleri tespit edilen sığınakta, çok sayıda hayati malzeme, tüp ve doküman bulundu.
Jandarma Özel Harekat ve Polis Özel Harekat ile özel eğitimli köpeklerinde destek verdiği operasyonda askerler tarafından boşaltılan sığınak, araştırma yapılmsaının ardından bomba imha ekibi tarafından kurulan düzenekle kullanılmaz hale getirildi.

5 KİŞİLİK GRUP TESPİT EDİLDİ

Bölgede 5 kişi oldukları saptanan terör grubunun başına ‘Doğan Serhat’ kod adlı teröristin yaralanmasından sonra ‘Zinar’ kod adlı teröristin komuta ettiği belirlenirken teröristlerin herhangi bir eylem yapma tehlikesine karşın bölgede operasyonların genişletilerek devam ettiği bilgisine ulaşıldı.

OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Öte yandan bir çok bölgede operasyonlara devam ediliyor

TSK Irak'ın kuzeyinde Zap ve Gara bölgelerine yapılan hava harekatında iki terörist öldürüldü, üç mağara ve bir doçka silah mevzisi imha edildi.

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde biri füze taşıyan 2 terörist öldürüldü.

 

Valilikten yapılan açıklamaya göre, güvenlik güçleri tarafından ilçenin Pirinçeken köyü çevresinde 2 terörist tespit edildiği belirtildi.