Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, terörle mücadeleye dair "Bu mücadele sürecek, inşallah her yer tertemiz olacak." ifadesini kullandı.

Geceyi Siirt'te geçiren Akar, birlikte olduğu Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal ve Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz ile Tillo ilçesindeki Ulu Cami'de bayram namazını kıldı.
Camiden çıkarken vatandaşlarla bayramlaşan ve çocuklara harçlık veren Akar, ilçe halkının ikram ettiği geleneksel bayram yemeğini yedi.

Daha sonra İbrahim Hakkı ve İsmail Fakirullah'ın türbesi ile müzesini ziyaret eden Akar, burada görevlilerden bilgi aldı.

ŞEHİT MEZARINA ZİYARET


Geçtiğimiz sene Siirt'in Şirvan ilçesinde PKK'lı teröristlerce köy yoluna döşenen patlayıcının patlatılması neticesinde şehit düşen geçici köy korucusu Mehmet Emin Akyıldız'ın mezarında dua eden Orgeneral Akar, şehit yakınlarıyla bir süre sohbet etti.

Konuşmasında terörle mücadelenin süreceğinin altını çizen Akar, "Bu mücadele sürecek inşallah her yer tertemiz olacak." dedi.

Sonrasında Kaletül Üstat Tepesi'ndeki seyir terasına geçen Akar, bir süre Botan Vadisi'ni izledi.