Adana'da 39 yaşındaki Birgül Akpınar'ın 2 gün önce evinde iple kendini asarak yaşamına son vermesi ile ilgili soruşturmada, çalıştığı oteldeki işine son verilince bunalıma girdiği; ayrıca işyerinde taciz edilmesi ile ilgili şikayetinin de bulunduğu anlaşıldı.

Merkez Yüreğir İlçesi Selahattin Eyyubi Mahallesi'nde oturan ve 2 yıl önce evlenen Birgül Akpınar, kimsenin olmadığı bir sırada kendini yatak odasında iple tavana astı. Eve dönen eşinin ihbarı üzerine eve gelen sağlık ekipleri ve polisin müdahale ettiği Akpınar'ın öldüğü anlaşıldı. Çocuk sahibi olmak için tedavi gördüğü belirtilen ve bu yüzden psikolojisi bozulduğu ileri sürülen Akpınar'ın daha önce çalıştığı otel personelinden birinin kendisini taciz ettiği, konunun polise de intikal ettiği belirlenerek, soruşturma genişletildi.

EŞİ EVİ TERK ETTİ

Birgül Akpınar'ın intiharından eşi Gökhan Akpınar'ı sorumlu tutan yakınları, olay gecesi onu tartakladı. Hayatına son veren Birgül Akpınar'ın eşinin, olay gecesi evini terk edip kayıplara karıştı. Komşuları, "Birgül, evlenip, gelin olarak bu eve geldi. Ekonomik sıkıntıları olduğu için eve bir kaç parça eşya almışlardı. Kocası uzun süreden beri çalışmıyordu, bir kaç ay önce çalışmaya başladı. Evde kavga gürültü hiç olmazdı. Kendi halinde yaşayan insanlardı. Taciz olayı hakkında da bir şey anlatmadı, haberimiz yoktu. Olay günü de kadının yakınları kocayı dövüp evden kovmuştu. Günübirlik işler yapan adam bir daha da gelmedi" dedi. 

İCRA KAĞITLARI KAPIDA

Selahattin Eyyübi mahallesindeki olaydan sonra polisin kilitlediği evin kapısında GSM ve elektrik dağıtım şirketinden gelen borç bildirimi ve icra takibi tebligatları bulunuyor. Oturma odasında bir kanepe ile televizyon, salonda ise konsol bulunan evde başka eşya bulunmuyor.