Türk Kızılayı, Irak'ın Kerkük şehrinde zor koşullarda hayatta kalmaya çalışan 250 iç göçmen aileye gıda yardımı yaptı.

Türk Kızılayı Irak Irak Delegasyonu Başkanı Serdar Yılmaz, yaptığı açıklamada, Kerkük'te etkinlik gösteren Cihan İnsan Hakları Derneğinin koordinasyonuyla ramazan yardım paketlerinin, Kerkük'te bulunan 250 iç göçmen aileye verdildiğini belirtti.

Kerkük'te ramazan paketlerini önümüzdeki günlerde de devam edecekelrini vurgulayan Yılmaz, "Pirinç, kuru fasulye, mercimek, sıvı yağ, nohut, makarna ve salçadan oluşan her paket beş kişilik bir ailenin bir aylık yemek ihtiyacını karşılayacak şekilde düzenlenmiştir." ifadelerini kullandı.

Yardımların dağıtımına iştirak eden Cihan İnsan Hakları Derneği başkanı Leyla Hamavandi ise şehirde ırk, din ve mezhep ayrımı yapmadan senelerdir iç göçmenlere kesintisiz yardım ve destek sunan Türk Kızılayına teşekkürlerini sundu.

Türk Kızılayı, Irak'ta çatışmaların başladığı Haziran 2014'ten bu güne, ülkede insani yardım çalışmaları yürütüyor.

Dünya'nın öbür ucuna dahi yardım gönderen Türk Kızılay'ı "Vafalı Türk" kelimesininde tam olarak karşılığını veriyor. Milletimizinde destekleriyle depremzedelere, açlık sınırında olanlara kesintisiz yardım yapmaya devam eden Türk Kızılay'ı göğsümüzü kabartmaya devam ediyor.