GDO'lu Medyadan Çirkin Organik Hoşaf Algısı!

TRT’de düzenlenen 'Bir Fikrin mi Var' isimli yarışmada organik hoşaf projesinin finale çıkması bir takım muhalif diye geçinen medya tarafından algı unsuru olarak kullanıldı.

GDO'lu Medyadan Çirkin Organik Hoşaf Algısı!

ÖZEL HABER | HABER365

TRT’de yayınlanan 'Bir Fikrin mi Var' adlı yarışmada muhalif kesimin gazeteleri yarışmayı manipüle ederek okuyucularına her zaman ki gibi yalan yanlış bilgileri aktardı.

HOŞAF ÜZERİNDEN ALGI OPERASYONU

TRT’de yayınlanan 'Bir Fikrin mi Var' adlı yarışmaya katılan Gıda mühendisi Kübra Ağca hoşaf üretim projesiyle yarışmaya katıldı. Kübra Ağca finale hoşafı bulduğunu iddia ederek değil, pastörize etmeden raf ömrünü uzatma ve lojistik gibi sorulara araştırma geliştirme yaparak çıkmıştı. Bu durumu manipüle eden muhalif diye geçinen medya organları, '' Kübra Ağca’yı hoşafı buldu diye birinci yaptılar '' algısını oluşturarak yarışma üzerinden kirli algı operasyonlarına giriştiler.

BİRİNCİ OLMAYAN PROJEYİ BİRİNCİ DİYE SERVİS ETTİLER

TRT’de yayınlanan 'Bir Fikrin mi Var' adlı yarışmanın galibi "Hız Ayarlı Yol Kasisi" projesiyle Adnan ve Uğur Kal kardeşler olmuştu. Fakat bir takım sözde muhalif medya organları yarışmayı çarpıtarak birinciliği ''hoşaf Projesi'' kazanmış gibi okuyucularına lanse ettirmiş ve bu olay üzerinden kendi akılları sıra dalga geçme girişimlerinde bulunmuşlardı.

YARIŞMAYI DA MI İZLEMEDİNİZ HABER YAPARKEN!

TRT’de yayınlanan 'Bir Fikrin mi Var' isimli yarışma programı hepimizin bildiği üzere yıllardır ekranlarda yayınlanan ve ilgiyle takip edilen bir program. Fakat muhalif basının sözde habercileri yarışmayı dahi izlemeden yapmış oldukları bu yalan yanlış haberlerle okuyucularına yalan satmaya devam ediyorlar. Yarışmada birinci olan projeden bile haberi olmayan bu sözde habercilerin kamuoyunu hangi doğrultuda manipüle etmek üzere görevlendiriligi de böylelikle gün yüzüne çıkmış oldu.

TWİTTER'DA TT OLDU

Bu medya organlarının gazına gelmeye alışık olan bazı Twitter kullanıcıları bu kirli algının esiri olduğunu ispat ederek oyunun bir parçası haline geldiler. 

 

İşte Yalan..

 

 

İşte Gerçek..

 

 

 

 

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri