Gazze Şeridi'ndeki Filistin Binicilik Federasyonu, Kudüs ve Mescid-i Aksa ile dayanışma için "atlı yürüyüş" hazırladı. Biniciler atlarıyla destek yürüyüşüne katılarak, Gazze Limanı'ndan başlayıp Es-Seraya Meydanı'na kadar ilerlediler. Atlı binicilerin ellerinde Filistin bayrakları tutarak meydanda atlarıyla birlikte gösteri düzenlediler.

Filistin Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı Esad el-Mecdelavi, yaptığı konuşmada, "Bu program, Mescid-i Aksa'ya sahip çıkmak, Kudüs'teki vatandaşlarımızı desteklemek ve onların mukaddesatımızı koruma çabalarını takdir etmek için güzenleniyor." açıklamalarında bulundu. Filistinli genç sporcuların vatanlarını korumaya çalıştıklarını ifade eden Mecdelavi, "Filistinli gençlerin çabalarının devam etmesi ve dünyadaki tüm sporcularla eşitlik sloganı vermesi, İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki spora uyguladığı sınırların kalkması içindir." dedi.

Diğer yandan tüm Müslüman alemini ilgilendiren Mescid-i Aksa’da yaşanan sıkıntılar için Türkiye’de de Yenikapı’da Büyük Kudüs Mitingi düzenlenmişti. Yenikapı Etkinlik Alanı'nın farklı noktalarına "Kanında boğulacaksın İsrail", "Kahrolsun İsrail" yazılı pankartlar yerleştirilmişti.

Memur-Sen'in de katıldığı mitingde, başta İHH İnsani Yardım Vakfı, ÖNDER İmam Hatip Mezunları Derneği, ASKON, Milli Gençlik Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği, Deniz Feneri Derneği, Cansuyu Derneği gibi birçok sivil toplum kuruluşu