FETÖ darbe kalkışmasında yaralanarak 10 kez ameliyat geçiren gazi polis memuru Halil İbrahim Yılmaz, cuntacıları unutturmamak adına "felç" geçirme riskine karşı İstanbul'dan Ankara'ya yürüdü.

Mardin'de 15 Mart 2001'de görev yaptığı sırada katıldığı bir operasyonda yaralanarak gazi olan polis memuru Halil İbrahim Yılmaz, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe kalkışması esnasında raporlu olmasına karşın silah arkadaşlarının yardımına koştu.
Ankara İl Emniyet Müdürlüğünde cuntacıların açtığı ateş neticesi yaralanarak ikinci kez gazi olan Yılmaz, sonrasında organ nakli dahil 10 kez ameliyat geçirdi.

Yılmaz, doktorların ameliyattan sonra felç kalma riski olduğunu belirtip "yürüyemez" demelerine karşın 10 gün evvel 15 Temmuz şehitlerini yad etmek ve cuntacıları unutturmamak hedefiyle İstanbul'dan Ankara'ya yürüyüşe geçti.

Bugün Ankara'nın Kızılcahamam ilçesine ulaşan Yılmaz, Kızılcahamam Tepesi'ne 4 Türk bayrağı dikti.

Gazi Yılmaz, burada verdiği demeçte, "Bizler 15 Temmuz'da göreve giderken Allah rızası için vatanı, milleti ve bayrağı korumak adına gittik. Şanlı Türk bayrağımız Türkiye'nin her köşesinde ebediyen dalgalansın istiyoruz." dedi.

Yürüyüşten sonra yaptığı bu açıklama adete ders niteliğindeydi. Vermek istediği mesaj yürüyüş FETÖ'cülerle değil FETÖ'cülere karşı yapılır oldu.