İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucuyla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotim ekipleri tarafından, Türkiye genelinde uyuşturucu suçundan aranan şahıslara karşılık, şehir merkezindeki 36 adrese özel harekat timlerinin yardımıyla sabah saatlerinde operasyon gerçekleştirildi

Zırhlı araçların da kullanıldığı operasyonda hakkında yakalama kararı bulunan 15 şüpheli gözaltına alındı. Narkotik köpeği "Alex"in katıldığı aramalarda 35 kilo esrar, az miktarda eroin, captagon ve bonzai ele geçirildi.

Fırat Mahallesi'ndeki bir evde ise şüpheli polis ekiplerinin geldiğini fark ederek kaçtı.

Son zamanlarda ülke genelinde uyuşturucu operasyonları artış gösteriyor. Emniyet uyuşturucuya karşı savaşa oldukça önem vermekte. Bu Operasyonlar doğrultusunda en son;

Öğrenilen bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ilçede önceden belirlenen 16 adrese şafak vaktinde eş zamanlı operasyon düzenledi.

Uyuşturucu ticareti yaptığı iddia edilen 18 kişinin yakalanmasına yönelik çalışmalar, polis helikopteri ve özel harekat ekiplerinin yardımıyla yürütüldü.

Binalardan bazılarının ana giriş kapılarını koçbaşlarıyla kıran ekipler, söz konusu adreslerde arama yaptı. Polisler, aradıkları evlerin çatıları ve çevrelerini de kontrol etti. Nene Hatun, Oruç Reis, Turgut Reis, Fevzi Çakmak, Tuna, Fatih ve Namık Kemal mahallelerinde yürütülen operasyon sırasında özel harekat polisleri çevrede uzun namlulu silahlarla önlem aldı.

Gözaltı sayısı hakkında bilgi verilmeyen operasyon kapsamında aramalar sürüyor.

 

Kaynak: Sabah