Gaziantep otogarında çöp kovasına atılmış ve içerisinde roket motoru ve uçaksavar mermilerinin yer aldığı mühimmat polis ekipleri tarafından bulundu. Mühimmat otogar ve çevresinde kısa süreli bir paniğe yol açtı.

Alınan bilgilere göre, Gaziantep Şehirlerarası Otobüs Terminalinde, otogar görevlisinin çöp kovasında çuval içerisinde bırakılmış askeri mühimmat parçalarını görmesi ile olayı polis ekiplerine bildirdi. Otogarda askeri mühimmat olduğu tespit edilince, polis ekiplerinin haber vermesi üzerine olay yerine birçok çevik kuvvet ile özel harekat polisleri geldi. Polis bölgede güvenlik çemberi oluşturarak otogarın giriş ve çıkışlarını kapattı. Otogar çevresinde alınan güvenlik tedbirlerinden sonra bomba imha uzmanı ekipleri çöp kovasına atılan askeri mühimmatı inceledi. Uzmanların incelemesinin ardından, kim tarafından bırakıldığıhenüz bilinmeyen, 6 adet uçaksavar mermisi, 1 adet roket motoru ve birçok deforme olmuş, roket ve füze parçaları ortaya çıktı.

Bulunan askeri mühimmatlar, incelenmek için polis ekipleri tarafından Emniyet Müdürlüğüne götürülmesinin ardından otogarda giriş çıkışlar açıldı. Otogarda bulunan mühimmatı kimin bıraktığı ise polis ekiplerinin güvenlik kameralarını incelemelerinden sonra tespit edilecek. Polis olayla ilgili soruşturmayı başlattı.