Gaziantep'te 1720 Kişilik Uyuşturucu Operasyonu: 61 Gözaltı!

Gaziantep'te 1720 polisin katıldığı uyuşturucu operasyonunda 61 kişi gözaltına alındı.

Gaziantep'te 1720 Kişilik Uyuşturucu Operasyonu: 61 Gözaltı!

Gaziantep'te 1720 polisin katıldığı uyuşturucu operasyonunda 61 kişi gözaltına alındı.

Gaziantep Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri kapsamında Vatan, Akdere, Beybahçe ve Fırat mahallelerinde eş zamanlı uyuşturucu operasyonu yapıldı.

Polis helikopteri ile Özel Harekât ekipleri ve drone'ların içinde bulunduğu operasyonda, evlerde arama gerçekleştirdi. 1720 polisin dahil olduğu operasyonlarda tespit edilen adreslerin bulunduğu cadde ve sokaklar ablukaya alındı.

Cadde ve sokak girişleri zırhlı araçlar ve Özel Harekât polisleri tarafından tutulurken, mahalle ve cadde içerisinde de geniş güvenlik tedbirleri alındı. Ekipler belirlenen adreslerin kapılarını koçbaşı ile açarak arama yaptı.

Operasyon esnasında polis helikopteri sürekli uçuş yaparak yerdeki hareketliliği gözlemlendi. Dedektör köpek 'Unix'in de dahil olduğu operasyon çerçevesindeki bazı evlerin kapılarının dışa açılır şekilde tasarlandığı, çok sayıda sürgü konulduğu ve evlerin güvenlik kamerasıyla kontrol edildiği ortaya çıkıyor.

24 saatlik bu operasyonda 68 ev, 265 umuma açık yer, 3 bin 320 araç ve 17 bin 890 şüpheli kişi üzerinde arama yapıldı. Aramalarda, 2 kilo 400 gram eroin, 2,5 kilo esrar, 450 gram metamfetamin, 350 gram bonzai ve 610 uyuşturucu hap ele geçirildi. Aramalarda ayrıca, 7 hassas terazi, 8 tabanca, 4 av tüfeği bulundu ve 61 şüpheli gözaltına alındı.

Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü bilgisi paylaşıldı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR