Vatandaşların şuanda kullandığı  “Kart 27” toplu taşıma bilet mekanizmasının süresinin bitmesi sebebiyle faaliyete geçen Büyükşehir Belediyesi, ilerleyen teknolojiye uygun düzenlenen Gaziantep Kart sistemiyle gerek yüksek güvenliği, gerekse yolculara ve iş yeri sahiplerine sağladığı ekstra özelliklerle, hizmet kalitesi ve güvenliğinde büyük revizyon gerçekleştirileceği vurgulandı.

Yeni mekanizma dün başladı. 14 Haziran (yani dün) ve 16 Haziran Cuma gününe (yarın) kadar belediye otobüslerine ücretsiz biniş devam edecek, dileyen yurttaşlar Kart 27’leri ile sarı ve mavi halk ulaşım araçlarına biniş yapabilecekler. 17 Haziran 2017 Cumartesi günü ise ücretsiz ve paralı biniş tamamen bitecek, sadece kart ile binilebilecek.

Gaziantep Kart Yükleme Noktaları’nda eski Kart 27’nin aktifleşmesi için bir defa okutulması gerekiyor (Kart27'nin 31 Ağustos'a kadar geçerlilik süresi var). Bu işlemin yapılmasının ardından eski kartlar yeni sistemde çalışabilecek, içlerinde yüklü bakiyeler aktif hale gelecek, yeni yükleme yapılabilecek, tüm araçlara biniş yapabilecek.

Ücretsiz ve indirimli aktarma sistemi 17 Haziran Cumartesi devreye girecek. Konuyla alakalı bilgilendirme, araçların içindeki cihazlardan da anons edilecek. Kart 27 aktivasyonuyla ilgili her türlü sorunda Ömeriye Camii karşısındaki Gaziantep Kart İşlem Merkezi’ne müracaat edebilir.