Almanya'nın Baden-Württemberg bölgesinde Hemmingen şehrinde, erken yaşlanma hastası (progeria) Gamze Yağar (17) hayatını kaybetti.

Gamze Yağar Hastalığına rağmen hayat sevinciyle bütün insanlığa örnek olan Gamze'nin cenazesi Hemmingen DİTİB Camisi'nde kılınacak cenaze namazından sonra ailesinin memleketi Kayseri'ye götürülerek toprağa gömülecek. Baba Metin Yağar, Doğan Haber Ajansına yaptığı açıklamada, “Gamze Yağar geçen akşam (27 Haziran) evimizde, validesinin ellerinde can verdi. Bir zamandır  zamandır çok acısı vardı. Gamze daha çok ağırılarına dayanamıyordu. Gamze'yi milyonlarca kişi tanıyor ve seviyordu; hepimizin başı sağolsun” dedi.

HERKESİN SEVDİĞİ BİRİYDİ

Gamze, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de görüşmüştü, ayrıca sanat ve spor dünyasından sayısız ünlü Gamze'yi ziyaret etmişti. Sosyal medyada onbinlerce takipçisi olan Gamze Yağar için hayran fan sayfalarını kurulmuştu.

Alman basının yakından ilgi gösterdiği Gamze'nin hayatını gösteren televizyon programları yayına sokulmaştı. Gamze, 2013 yılında Köln'de gerçekleşen Gamze'ye gönül verenler Gecesi'nde, DHA'ya, bugüne kadar kendisini en mutlu eden şeyin “peruk” alınması olduğunu söylemişti. Gamze, “Artık saçlarımı tarayabiliyor ve istediğim tokayı takıyorum” diyerek duygularını ifade etmişti.