İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz haftalarda kaçak olduğu sebebiyle üstünde işadamı Mehmet Koçaarslan’ın sahibi olduğu tesisler yıkıldı. Boğaz’daki Galatasaray Adası’na, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Hüseyin Avni Sipahi’den ilginç bir teklif geldi.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAGIMSIZ MECLİS ÜYESİ AVNİ SİPAHİ GALATASARAY ADASINA CAMİİ YAPILMASI TEKLİFİNDE BULUNDU

Avni Sipahi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’na faks ederek gönderdiği yazılı teklifte ile Suada olarak var olan ve üçte ikisi Maliye’ye ait olan Galatasaray Adası’na camii yapılmasını önerdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis kürsüsünden bulunduğu teklifinde Diyanet İşleri Başkanı Sayın Mehmet Görmez’in “Camiler sadece namaz kılınan yerler değildir” sözlerine göz önünde bulundurarak Sipahi, “Gelin önce boğazın göbeginde bulunan Su Ada’ya bir camii yapalım, ardından da o camide verilecek ilmi ve bilmi eğitimle, sosyal faaliyetlerle, kültürel alanlarla çocuklarımızın,gençlerimizin ve de büyüklerimizin zamanlarını geçirebilecekleri bir çekim alanı imar edelim” diyerek sözlerini tamamladı.

AVNİ SİPAHİ CHP'DEN İSTİFA ETMİŞTİ

Beşiktaş Belediye Meclis üyesi olan ve bir dönem Mustafa Sarıgül'e yakınlığıyla da bilinen Avni Sipahi, 2015'te CHP'den istifa etmişti.