Almanya' nın Hamburg kentinde yapılacak ve iki gün devam edecek  G20 Liderler Zirvesi bugün başlıyor. Zirve öncesinde kentte geniş güvenlik önlemleri alındı. Şehir merkezinde birçok cadde trafiğe kapatılırken, bazı noktalarda ise toplu ulaşımda aksaklıklar yaşanıyor. Zirvenin düzenleneceği Hamburg Fuar Merkezi çevresinde kuş uçurtmayan güvenlik güçlerine, polis helikopteri de havadan destek veriyor. Fakat bu duruma rağmen prtoestocular geceden eylemlerine başladı. 7-8 Temmuz tarihleri arasında Almanya' nın Hamburg kentinde yapılacak G20 zirvesinin başlamasına saatler kala protestolar da devam ediyor.

ÖNCE ARABALARI YAKTILAR
Dün, Porsche bayisini yakan protestocular bugün de şehrin içinde park halindeki olan araçları kundakladılar.

G20 öncesi Hamburg'dan dumanlar yükseliyor

DUMANLAR CANLI YAYINA YANSIDI

Protestocuların yaktıkları arabaların söndürülme anı ve Hamburg şehrinin dumanlar altında kalışı NTV'nin canlı yayınında ekrana yansıdı.

LİDERLER HAMBURG'A GELMEYE BAŞLADI

Diğer bir yandan zirveye katılacak liderler de liman şehri olan Hamburg'a gelmeye başladı. Zirve başlamadan önce bugün Güney Afrika, Çin, Arjantin, Türkiye, Kanada, Avustralya, Norveç, ABD, Güney Kore, Japonya, Senegal, Vietnam, İspanya, Hindistan, Rusya,Endonezya ile İngiltere'nin hükümet ve devlet başkanlarının yanı sıra Avrupa Birliği temsilcilerinin de kente gelmesi bekleniyor.