21 Ağustos 2019
  • Istanbul 27°
  • Ankara 24°
  • Izmir 33°
İmsak 04:38
Güneş 06:12
Öğle 13:12
İkindi 16:59
Akşam 20:03
Yatsı 21:31
BIST95.688
Dolar5,7187
Euro6,3513
Altın275,95

Fuat Oktay: Bizi Yıldırmazlar, Sadece Kararlılığımızı Artırırlar

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, konuk olduğu canlı yayın programında "Türkiye, sınırındaki tehditleri temizleyene kadar operasyonlar sürecek" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Kendi Göbeğimizi Kendimiz Keseriz, Kimseden İzin Almayız!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kanal 7'de yayınlanan Başkent Kulisi programında Mehmet Acet'in sorularını yanıtlayarak önemli açıklamalarda bulundu.

ŞEHİTLER İÇİN RAHMET   

Oktay sözlerine "Aldığımız şehit haberleri ciğerlerimizi dağladı. Şehitlerimize Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Terörle mücadele politikamız değişti biliyorsunuz, artık savunma konumunda değiliz, terörü kendi kaynağında etkisiz hale getiriyoruz." cümlelerini kullanarak başladı. 

Fuat Oktay'ın konuşmasından öne çıkan satırlar şu şekilde: 

KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESERİZ  

Bir hareketlenme görüyoruz. Karşımızda can çekişen bir terör örgütü var. Bunlar içeride darbe aldıkça dışarıda canlandırmaya çalışıyorlar. Türkiye sınırındaki teröristler temizlenene kadar operasyonlarımız sürecek. Türk ve Rus yetkililer Tel Rıfat'taki durumu görüşüyor.Biz kendi göbeğimizi kendimiz keseriz, kimseden bu konuda izin alamayız, Türkiye kararlıdır. Bizim adımlarımız her an hazırdır. Saldırılar olduğu andan itibaren anında karadan ve havadan ateş altına alındı ve operasyon başladı.

BİZİ YILDIRMAZ, KARARLILIĞIMIZI ARTIRIR  

Buradan açıkça ilan ediyorum, bu tür saldırılar bizi yıldırmaz, sadece kararlılığımızı artırır. Şehitlik bizim açımızdan bayramdır. Şehitlerimizin ailelerinin ve gazilerimizin her türlü yanında durmaya devam edeceğiz.

BU ZULÜM YAHUDİLERE YAPILSA BİZ ONLARA DA SAHİP ÇIKARIZ  

Ne AA çalışanlarının ne de Türkiye'nin kararlılık boyutunda hiçbir şeyini değiştirmez. Olay üzerine hem Anadolu Ajansı Genel Müdürü'nü hem çalışanlarını çok daha kararlı buldum. Kendilerini kararlılıklarından dolayı kutluyorum.Türkiye Filistin halkının yanında olmaya devam edecektir. Bu zulüm Yahudilere yapılsa biz onlara da sahip çıkarız.
  
TÜRKİYE'Yİ KİMSE TEHDİT EDEMEZ  

Türkiye'nin acilen bir hava savunma sistemine ihtiyacı oldu. İlk olarak ABD'den istedik, akla hayale gelmez engeller koydular önümüze. Savunma sanayinde biz dışa bağımlı kalmak istemiyoruz. Buradaki duruşumuz çok net. İstediğimiz zaman önümüze bin bir tane sorun çıkaran bir ülke başka bir yerden fırsat oluştuğunda "Hayır olmaz" diyecek. Kusura bakmasınlar, biz onlara göre hareket edemeyiz. S-400 konusunda karar verildi, geri adım atılmayacak. Türkiye bir söz verip imzayı attıysa sözünü yerine getirir. Biz burada ikili oynamıyoruz, tavrımız çok net. ABD'nin yaptırım tehdidi onların Türkiye'yi tanımadıkları anlamına geliyor. Türkiye'ye karşı kimse tehdit dilini kullanarak iş yapamaz. Türkiye bugünün devleti değil. Türkiye hem ülke hem de ekonomik olarak bölgenin güvenli noktası konumunda.

SURİYE'DE GÜVENLİ BÖLGE  

Türkiye-ABD ilişkileri tek boyutlu değil. Bir tarafta sıkıntı yaşarken bir başka alanda yakınlaşabiliyorsunuz. Güvenli bölge Türkiye'nin başından beri ifade ettiği bir konuydu. Suriye'de kriz başladığı zaman biz bunu dile getirmiştik. Bunun Türkiye'ye maliyeti 3.6 milyon Suriyeli oldu. ABD tekrar bu konu ile bizim önümüze geldi. Şartlara baktığınızda aynı şartlar değil. Türkiye'yi tehdit eden bir unsur var. Türkiye olarak biz güney sınırımızda Türkiye'ye tehdit oluşturacak bir koridora müsaade etmeyiz.

YSK'YA BASKIYI CHP YAPIYOR  

YSK üyelerine seçimin iptali için baskı söz konusu olamaz.CHP her gün tehdit boyutuna giden çok farklı açıklamalarda bulunuyor. Söz YSK'dır, ve onların verdiği karar nihai karardır. Asıl baskıyı yapan kendileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın tepskisi de onaydı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz