FETÖ için örgütsel paylaşımlar yapan Fuat Avni isimli Twitter hesabını bir kullanan kaçak Said Sefa'nın yeni fotoğraf albümü ele geçirildi.

Daha önceki fotoğraf albümünde Fuat Avni'nin, 15 Temmuz darbe girişiminin hemen öncesinde FETÖ televizyonunda darbeyi andıran açıklamalar yapan Ahmet Altan, soyadını 'Gülen' olarak değiştirip Fetullah Gülen için "Canımı veririm" diye zırvalayan basketbolcu Enes Kanter gibi isimler yer alıyordu.

Bunun yanı sıra kapatılan Zaman gazetesinin kaçak eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, örgüt adına hem sosyal medyada hem de örgütün gazetesi Bugün'de örgüt savunulucuğu yapan Atilla Taş ve Zaman'ın eski yöneticisi Mehmet Kamış gibi isimlerle çekilmiş fotoğraflar mevcuttu. Fuat Avni isimli Twitter hesabını kurup bir dönem kullandığı anlaşılan Said Sefa, hakkında yakalama kararı çıkarılmadan kısa süre önce kayıplara karışmıştı.

Ağır Ceza Mahkemesi'nde gıyabında yargılanan Said Sefa her yerde aranırken başsavcılık bu kez Sefa'ya ait olduğu belirlenen yeni fotoğraf albümüne ulaştı. Albümde, tutuklu Mehmet Altan ve Said Sefa'nın sarmaş dolaş fotoğrafları görülüyor.

Ortaya çıkarılan albümde, 15 Temmuz akşamı ABD'den şok edici canlı yayın yapan STV spikeri Şemsettin Efe de bulunuyor. Efe, o gece Zaman gazetesi yazarı Kerim Balcı ile canlı yayın yapmış, Balcı, darbecilere karşı sokağa çıkan vatandaşlara hakaret etmişti.