16 Eylül 2019
  • Istanbul 22.22°
  • Ankara 19°
  • Izmir 23°
İmsak 05:10
Güneş 06:37
Öğle 13:05
İkindi 16:35
Akşam 19:22
Yatsı 20:43
BIST103.072
Dolar5,6913
Euro6,3238
Altın272,3742

Fuat Avni'nin Bilgi Bankaları Deşifre Oldu

Yapılan operasyonlarda FETÖ'nün operasyonel sosyal medya hesabı fuat avniye bilgi sızdıran ekibe ulaştı

Fuat Avni'nin Bilgi Bankaları Deşifre Oldu

FETÖ’nün operasyonel sosyal medya hesabı “fuatavni”ye bilgi veren hain polisler ve ağları ortaya çıakrtıldı. Polisler gizli bilgileri ve operasyon ayrıntılarını öğrenmelerinin ardından bilişim imamı Sinan kod adlı Salih Cömert’e bildirerek fuatavni havuzuna yolladıı.

Devletin her zerresine sızan FETÖ'nün tüm ayakları bir bir açığa çıkarılıyor. İtirafçı olan polislerin aktardığı bilgiler ışığında "fuatavni, sarayinuşaklari, yildizkulusi" gibi FETÖ'nün karışıklık yaratmak üzere kullandığı sitelere bilgi veren polisler ve imamlar İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün titiz çalışmasıyla ortaya çıkarıldı.

SANİYE SANİYE BİLGİ AKIŞI

FETÖ'cü hainler 17-25 aralık'ın ardından yeni göreve getirilen emniyet personelinin yaptıklarını dakika dakika FETÖ'nün bilgi havuzuna gönderdi. Bilgiler imam seviyesindeki 9 FETÖ'cü de toplandı. Gelen bilgi ve belgeler önce bölge sekreteri ve alt birimlerine veriliyordu. Sonrasında ise Bilişim imamı Salih Cömert'e. Cömert'te bu bilgileri fuatavni'nin bilgi havuzuna özel bir sistemle aktardı.

ÖRGÜTÜN İSTİHBARATTAN VERİYE İHTİYACI VARDI

FETÖ'nün darbe girişimi sonrasında yürütülen soruşturma dahilinde Twitter jurnalcisi Fuatavni'ye bilgi verdiği iddiasıyla gözaltına alınan Başbakanlık Veri Uzmanı Mustafa Koçyiğit tutuklanmıştı. Koçyiğit, 2013'te İstihbarat Daire Başkanlığı'nda yönetimin değişmesinden sonra bizde bir bocalama oldu, örgütün İDB'den veriye ihtiyacı vardı. Selahattin abinin talimatıyla mühendislerden İDB'de işimize yarayacak verileri istedim. Bu bilgileri USP, CD ve hard diskle abilere teslim ettim" demişti.

9 KRİTİK İSİM BELİRLENDİ

9 kritik isim yakalanıp cezaevine kondu. İşte o 9 hain: Polis memurları İstanbul İmamı cemil Kod Cengiz İnanlı. Müfettiş ve 1. sınıf Em.Müd Sorumlu imam Fatih Bünyaminoğlu.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri