Fransa'nın Mulhouse şehrinin Bourtzwiller bölgesinde yangın çıktı. Olayda 3'ü Türk 5 kişi hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenlerin 4'ü çocuk olarak açıklanırken, 8 kişinin de yaralandığı belirtildi. Mulhouse Belediye Başkanı Jean Rottner, "Olayda bütün şehir olarak sarsıldık. Kimlikleri belirlemeye çalışıyoruz." şeklinde açıklama yaptı. 

ÖLENLERDEN 3'Ü TÜRK VATANDAŞI 

Ölenlerden üçünün Türk vatandaşı olduğu belirtiliyor. Yangının çıktığı yer, bir sosyal bina. Merdiven boşluğunda başlayan yangının elektrik veya diğer tesisatlardaki sorunlardan kaynaklandığı sanılıyor. Görgü tanıkları, alevlerin binayı sardığı dakikada birçok kişinin pencerelerden atladığını aktarıyor.

Saldırının gerçekleştiği mahallede çok sayıda Türk kökenli vatandaşın yaşadığı belirtiliyor. Mulhouse kenti Fransa'nın İsviçre ve Almanya sınırlarının tam bittiği noktada yer aldığı için Türk vatandaşlarının oldukça fazla olduğu bir bölgede gerçekleşen yangından etkilendiler.

POLİS YANGININ SEBEBİNİ SORUŞTURUYOR

Fransa'nın doğusundaki Mulhouse kentinde Türk kökenlilerin yoğun yaşadığı bir binada yangın çıktı.  Mulhouse kentinin Bourtzwiller bölgesinde meydana gelen yangında dördü çocuk 5 kişi hayatını kaybetti. Yaralanan 8 kişinin durumunun ise ciddi olduğu ifade ediliyor. Yangının çıkış nedeni henüz bilinmiyor.