Fransa: Başkası Hayaline Bile Cesaret Edemedi Erdoğan Yaptı

Fransa merkezli uluslararası haber ajansı Agence France-Press (AFP), Avrasya Tüneli'nin açılışını abonelerine "Yeni bir Türkiye inşa etmek: Erdoğan'ın çılgın projeleri" başlıklı yazısıyla duyurdu.

Fransa: Başkası Hayaline Bile Cesaret Edemedi Erdoğan Yaptı

"Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkesinin altyapısını değiştirme zincirine bir yeni halka daha ekledi ve İstanbul Boğazı'nın altından geçen tünelin açılışını yaptı" değerlendirmesine yer verilen haberde, "Erdoğan, başka liderlerin hayalini kurmaya cesaret edemeyeceği projeleri hayata geçirdi" ifadeleri kullanıldı.

'BU SALDIRILAR BİZİ YOLUMUZDAN DÖNDÜREMEZ'

Aynı haberde Marmaray Tüneli, Osman Gazi Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, İstanbul Havalimanı, Çanakkale Köprüsü ve Kanal İstanbul projelerine dair bilgiler de abonelere aktarıldı.

AFP'nin haberinde İstanbul'da 500 yılda bir görülebilecek kuvvette bir deprem olduğu takdirde bile tünelin zarar görmeyeceği, 2 bin 500 yılda bir görülebilecek kuvvette bir deprem meydana geldiğinde ise zarar görmesine rağmen hizmete devam edebileceği ayrıntısı yer aldı.

AFP'ye konuşan Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'ın, "Avrasya Tüneli'nin İstanbullular'ın yaşamını önemli oranda kolaylaştracağını düşünüyorum" sözlerinin yanısıra Erdoğan'ın, terör saldırılarına karşı "Bu olaylar bizi yolumuzdan döndüremez" ifadelerine de yer verildi.

Kaynak: Takvim

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR