Fotojenik olan kadınların uyguladığı tüyoları uygulayarak, siz de fotoğraflarda her zaman güzel çıkmayı başarabilirsiniz. İşte fotoğraflarda güzel çıkmanın püf noktaları...

FOTOĞRAFLARDA GÜZEL ÇIKMANIN SIRLARI!

Hayatınızdaki en özel anlarda ve en güzel günlerde fotoğraf çekilince, fotojenik çıkma derdini herkes taşır. Özellikle bu anlarda fotoğraflarda güzel çıkmak çok önemlidir. Sizlerle fotojenik kadınların sıklıkla uyguladıkları ve fotoğraflarda fotojenik çıkma tüyolarını paylaştık.

Otururken fotoğrafınız çekiliyorsa, fotoğraf çekme açısı mutlaka yukarıdan ve çene hizanıza ortalanmış durumda olmalıdır. Bunun tam tersi olduğunda yani fotoğraf makinesi çene hizanızın altına denk geldiğinde fotoğraflarda kötü çıkma ihtimaliniz daha yüksek olur.

Fotoğraf çekilirken rahat olmak ve en önemlisi kendiniz olmak büyük önem taşır. Fotoğraf makinesinin karşısında en doğal halimizle durmamız bizim daha fotojenik olmamızı sağlar.

Fotoğraf çekilirken çok fazla dişlerinizi gösterip gülmek sizi kötü gösterecektir. Bu durumun aksine gözlerinizi hafif kısıp küçük bir gülümsemeyle poz verirseniz daha fotojenik olacaksınız.

Fotoğraflarda çoğunlukla flaşın etkisinden dolayı gözlerimiz kapalı çıkar. Bunu engellememiz için size tavsiye vermemiz gerekirse; fotoğrafçıdan üçten geriye saymasını isteyebilirsiniz. Fotoğrafçı üçten geriye sayana kadar gözlerinizin kapalı olması gerekiyor. Geri sayım bittikten hemen sonra gözlerinizi açtığınızda hem fotoğrafta canlı ve enerjik görünmüş olacaksınız.