Flaş! IŞİD'in Bir Canlı Bombası Daha Yakalandı

Şanlıurfa'da terör örgütü IŞİD'e yönelik operasyonda gözaltına alınanlar arasında psikolojik sorunları olan E.P.'nin 'canlı bomba' olarak hazırlandığı belirlendi.

Flaş! IŞİD'in Bir Canlı Bombası Daha Yakalandı

Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından terör örgütü IŞİD'e yönelik yaklaşık 3 ay süren fiziki ve teknik takibin ardından dün sabah erken saatlerde 22 farklı adrese eş zamanlı operasyonda M.E., A.Y., M.D., M.K., Ş.D., M.Ö., Ö.K., M.K., Ö.Ş., M.E., V.A., M.P., M.Ö., Ö.A., M.Y., M.S., E.P., İ.D., M.K. ve isimleri öğrenilmeyen 3 kişi olmak üzere toplam 22 şüpheli gözaltına alındı.

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada çok sayıda örgütsel dokümanın da ele geçirildiği operasyonda gözaltına alınan 22 şüpheli, hastanede sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere Terörle Mücadele Şubesi'ne götürüldü.

Sorguya alınan şüphelilerden çoğunun konuşmadığı öğrenilirken, bazılarının ise ifadelerinde IŞİD'e militan ve lojistik destek sağladıklarını söyledikleri öğrenildi.


PSİKOLOJİK SORUNLARI OLAN KİŞİYE CANLI BOMBA HAZIRLIĞI

Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin, Beykapısı Mahallesi'nde bulunan 'Muhammedi Eğitim Şeyhülislam Medresesi' adı verilen avlulu evde düzenlenen operasyon sırasında polisi görüp arka kapıdan kiralık bir araçla kaçan 2 şüpheli Akabe mevkiinde yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan bu kişilerden psikolojik sorunları olduğu öğrenilen E.P.'nin avlulu evde 'canlı bomba' olarak yetiştirildiği öğrenildi. Ayrıca gözaltına alınanlardan M.S.'nin ise örgütte eleman ve lojistik temin eden kişi olduğu saptandı.

Yaklaşık 2 yıldır Şanlıurfa'da 'Muhammedi Eğitim Şeyhülislam Medresesi' adı altında çok sayıda kişiye burada eğitim veren şüphelilerin, Suriye'nin Rakka kentine gönderdikleri kişilerin 3 aylık bomba ve askeri eğitiminin ardından IŞİD saflarında savaştıklarını sağladıkları belirtildi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR