Flaş Gelişme! AK Parti O İsmi Açıklıyor

AK Parti Genel Merkezi, yeni genel başkanın belirlenmesi için yapılan temayül yoklamalarını paylaşmak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan randevu talep etti.

Flaş Gelişme! AK Parti O İsmi Açıklıyor

K Parti, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) yarın saat 11.00'de toplanacak.

Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, AK Parti'nin en üst karar alma organı olan MKYK toplantısında 22 Mayıs'ta yapılacak 2. Olağanüstü Büyük Kongre'de genel başkanlığa aday olacak isim belirlenecek.

Toplantının ardından genel başkan adayı kamuoyuna duyurulacak.

AK Parti, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) yarın  saat 11.00'de toplanacak.

Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Ak Parti'nin en üst karar  alma organı olan MKYK toplantısında 22 Mayıs'ta yapılacak 2. Olağanüstü Büyük  Kongre'de genel başkanlığa aday olacak isim belirlenecek.

Toplantının ardından genel başkan adayı kamuoyuna duyurulacak.

AK PARTİ'NİN TÜM ORGANLARINA SORULDU
 
AK Parti’nin olağan kongresine sayılı günler kala,"Genel başkan kim olsun?” sorusuna bu kez milletvekilleri, bakanlar, kurucu üyeler, MKYK üyeleri, etik kurulu üyeleri, hakem kurulu üyeleri, il başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları, belediye başkanları ve il genel meclisi başkanları yanıt verdi.
 
BİNALİ YILDIRIM İSMİ ÖN PLANA ÇIKTI
 
Temayül yoklamalarında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ismi birinci çıktı. Milletvekili ve bakanların büyük bölümü de tercihini Yıldırım'dan yana kullandı.
 
AK PARTİ GENEL BAŞKANI YARIN AÇIKLANACAK
 
AK Parti MKYK yarın saat 11.00'de toplanacak. Toplantı sonrasında yeni genel başkan adayı açıklanacak.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri