İstanbul'da etkili olan şiddetli sağanak ve fırtına sebebiyle zarar gören araçlar yetkili servis ve oto sanayi sitelerine akın etti.
Şehirde dün etkili olan sağanak ve fırtınadan dolayı çok sayıda araç zarar gördü. Hasarlı araçların bir bölümü park halinde fırtınaya yakalanırken, bir bölümü ise trafikte fırtınadan etkilendi.

Hasarlı araç sahipleri, bugün birçok yetkili servisin dışında Maslak'taki Atatürk Oto Sanayi Sitesi'nde hizmet alabilmek için sıraya girdi. 

Ağırlıklı olarak araçların arka camlarında hasar oluşurken, bazı araçlarda da dolunun sebep olduğu çökmeler meydana geldi.

Atatürk Oto Sanayi Sitesi'nde yaklaşık 30 senedir oto cam ustalığı yapan Oğuz Bakankuş ise daha önce bu denli yoğun bir durumla karşılaşmadıklarını belirtti.

Siparişlere yetişemediklerini aktaran Bakankuş, "Piyasaya da cam vermiyoruz. Şu an bize gelen hasarlı araçları tamir etmeye çalışıyoruz ve dün akşamdan beri buradayız. Ağırlıklı olarak arka camlarda hasar olduğunu görüyoruz. Bazı araçların camlarla beraber kaportası da bozulmuş." ifadelerini kullandı.

Yetkililerin yaptığı açıklamaya yoğun fırtına ve sağanak yağmur bugün İstanbul'u terk edecek.