İstanbulluların yakından tanıdığı, Üsküdar Çengelköy'de bulunan ve Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi olarak bilinen mekandaki tarihi çınar fırtınaya dayanamadı.
Şiddetli yağmur tarihi çınarı devirdi
İstanbul'da, kısa sürede afet yaşanmasına sebep olan şiddetli yağış, beraberinde gelen dolu yağmuru ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi.

Dakikada 25 şimşeğin görüldüğü İstanbul'da sokaklardan sel manzaralarının gelmesi uzun sürmedi. Fırtına ağaçları kimi zaman yola, kimi zaman araçların üzerine devirdi. Şiddetli yağmurla birlikte cadde ve sokaklar sele dönerken, taş büyüklüğündeki dolu ise araçlarda hasara yol açtı.

8 ASIRLIK ÇINAR AĞACI DEVRİLDİ
Üsküdar Çengelköy'de, tarihi çınaraltı olarak bilinen mekandaki 8 asırlık çınar ağacı da fırtınaya dayanamadı ve devrildi.

ŞİŞLİ'DE İSTİNAT DUVARI DEVRİLDİ

İstanbul'da akşam saatlerinde etkili olan ve şiddetini giderek artıran yağış sebebiyle şehrin birçok bölgesinde olumsuzluk yaşanırken, Şişli Ermeni Mezarlığı'nın istinat duvarı devrildi.

Yıkılan duvarın altında kalan 2 vatandaş yaralandı. Yaralanan vatandaşlardan biri hastaneye kaldırılırken, diğeri duvar altında mahsur kaldı.
Çevredeki vatandaşların ihbarıyla olay yerine sevk edilen itfaiye ekiplerinin, duvarın altında kalan kişiyi kurtarma çalışması devam ediyor.

Şişli Kurtuluş Mahallesi'nde de aşırı yağış sebebiyle bazı yollar sular altında kaldı. Göle dönen yollarda bazı araçlar sularda ilerleyemedi. Yollarda uzun araç kuyrukları oluştu.

Bu arada, Kurtuluş Mahallesi'nde bir vatandaş, sular altındaki yolda mahsur kalan eşini ve çocuğunu sırtına alıp kurtardı.