Dün akşam saatlerinde, ünlü oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz Beşiktaş'ta bir otelde Filiz Aker isimli bir şahıs tarafından öldürüldü. Olayın meydana geldiği 5 yıldızlı otelin önünde yoğun bir hareketlilik yaşanıyor.

Şaşmaz’ın ölüm haberini alan tanınan oyuncu Saruhan Hünel ve Filiz Aker’in son kez birlikte yemek yediği yeğeni Dora Ercan cinayetin işlendiği otele geldi.

Olay yerine gelen yeğeni Dora Ercan ve Hünel, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Olayın ardından gözyaşlarına hakim olamayan Dora Ercan, ‘Her ikisi içinde çok üzgünüm. Allah Vatan'ın yakınlarına sabır versin. Ben eşimle beraber burda oturuyorum. Filiz’de bizimle beraberdi. Yukarı çıktı. 'Biraz işim var, yarım saat sonra geleceğim dedi. Son görüşmemizde çok duygusal konuşmalar yaptı. Ardından telefonunu aradım ancak kapalıydı. Kendine zarar verecek diye korktum. Güvenliğe haber vererek yukarıya çıktık. Kapı kapalıydı. Odaya girdiğimizde yerde Vatan’ın cansız bedenini gördüm. Onunda kendisine zarar vermiş olduğunu düşündüm. Arkadaşının geleceğini söylemişti. Gelecek kişi Vatan’mış demek ki.’ ifadelerinde bulundu.

Basın mensuplarının Filiz Aker’in psikolojisine dair sordukları soruları cevaplayan Dora Ercan, ‘Kendisi Amerika’da yaşıyordu. Teyzem uzun zamandır burada. Sanki benimle vedalaşıyordu. 'Bugün çok mutluyum, bu mutluluk seni üzmesin. Sakin ol' dedi. Vatan'ın hiçbir suçu yok.’ açıklamasını yaptı.