Antalya merkezli 6 ilde, hain darbe girişiminde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin yürütülen operasyon sonucunda 44 kişi emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafında sürdürülen soruşturma doğrultusunda Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nden güvenlik güçleri, Antalya, Isparta, Afyonkarahisar, Manisa, Bursa ve Trabzon'da adresleri önceden belirlenen yerlere operasyon gerçekleştirdiler.

Yapılan operasyonda FETÖ/PDY’ye bağlı oldukları öne sürülen 44 kişi gözaltına alındı. 13 kişinin de aranmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

Yakalanan zanlıların hepsinin FETÖ’nün şifreli haberleşme uygulaması olan ByLock’u kullandıkları tespit edildi.

ANKARA’DA FETÖ TEMİZLİĞİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, 15 Temmuz hain darbe girişiminde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe gerçekleştirmesine yönelik soruşturma doğrultusunda 116'sı bundan önce görevinden atılan Milli Eğitim Bakanlığı çalışanı 121 kişi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı eski çalışanı 21 kişi için gözaltı kararı verildi.

TÜRK TELEKOM DAVASINDA KARAR VERİLDİ

Karara göre, darbecilerden ortaya çıkarılan sözde sıkıyönetim raporunda, 'Genelkurmay İstihbarat Başkan Yardımcısı’ olarak görevlendirilen tutuklu eski Albay Nurullah Zeki Atmaca ve eski Yarbay Birol Keskinkılıç'ın '’Anayasal düzeni ortandan kaldırmaya teşebbüs’ suçuna karar vererek ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası veren heyet, zanlıların pişmanlıklarının olmayışını da göz önüne alarak verilen cezadan bir indirim uygulanmasına gidilmeyeceğine işaret etti.