Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) medya yapılanmasına ilişkin devam eden soruşturmada, örgütün aralarında şifreli olarak haberleştikleri ‘ByLock’u kullanan 35 şüpheli için gözaltı ve arama kararı çıkarıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından, FETÖ'nün medya yapılanmasına ilişkin soruşturma, ortaya çıkan yeni deliller ve ifadeler kapsamında devam ediyor. ByLock kullandığı belirlenen 35 kişi silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan gözaltına alındı.
Savcılığın şüpheli kişiler hakkında çıkardığı arama emri ile harekete geçen polis ekipleri, 35 şüphelinin adreslerine hız kaybetmeden operasyon düzenliyor.
Gözaltına alınan 35 şüphelinin içinde Birgün Gazetesinin editörlerinden Burak Ekici’de bulunuyor. Birgün gazetesi internet sitesinde konu ile ilgili olarak ‘Burak Ekici polislerin evine yaptığı baskınla birlikte gözaltına alındı. Bilgisayarına ve cep telefonuna el konuldu’ açıklamasını yaptı.

Konuyla ilişkin operasyonlar, gözaltı ve arama çalışmaları devam ediyor.

Bununla birlikte, İstanbul TEM ekipleri tarafında yapılan3 ayrı FETÖ operasyonda içlerinde Eyüp eski Belediye Başkan Yardımcısı Avukat Metin İşeri'nin de yer aldığı 6 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler hakkında Vatan Caddesi'nde yer alan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde işlemler sürdürülüyor.