Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı, 15 Temmuz darbe girişimi ardından başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında örgütün 'Gaygubet' adını verdiği yeni evlerin ve yeni yapılanmaların olduğunu saptadı.

8 İLDE OPERASYON

Bunun üzerine evlerde barınan 36 hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Polis, tarafından bugün Aksaray merkezli Ağrı, Ankara, Gaziantep, Kütahya, Mersin, Hatay ve Trabzon'da eş zamanlı operasyon düzenlendi.

KRİTİK GÖZALTILAR

Operasyonda yeni yapılanmada Aksaray İl İmamı olduğu ileri sürülen Atlıhan Y., Aksaray İl Emniyet Müdür Yardımcısı ile teör grubu FETÖ/PDY soruşturmasında ihraç olan eski emniyet müdür yardımcısı Adem Dalkılıç’ın da bulunduğu 25 kişi gözaltına alındı. Diğer 11 şüphelinin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Öte yandan Ankara merkezli 9 ilde yürütülen FETÖ soruşturmasında Gümrük Bakanlığı eski çalışanı hakkında 38 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmekte olan Kamu Kurum ve Kuruluşlarındaki eli kanlı terör örgütü FETÖ/ PDY' na ilişkin soruşturmalar bağlamında; Ankara merkezli 9 ilde Gümrük ve Sanayii Bakanlığı eski çalışanı Byloock kullanıcısı 38 kişi hakkında gözaltı kararı verildiği ve gözaltı işlemlerinin bu sabah başlatıldığı belirtildi.