Sürekli geliştirilen içerik ile FETÖ’nün işlediği suçları kamuoyu dikkatine sunmak için hazırlanan sitede, birbirinden kopuk gibi görünen olayların bağlantısı ve daha önce fark edilmeyen bazı detaylara dikkat çekiliyor.

www.fetogercekleri.com sitesinde Özdemir Sabancı cinayetinden Necip Hablemitoğlu cinayetine kadar bir çok cinayetin FETÖ bağlantısı ortaya konuyor. Fenerbahçe’ye kurulan kumpastan, İsmailağa ya da İBDA gibi İslami yapılara kurulan kumpaslara kadar bir çok suç deşifre ediliyor. Ayrıca 28 Şubat’dan 15 Temmuz’a kadar FETÖ’nün darbeci geleneğinin bugünü ve dünü ortaya konuluyor.

Alanında ilk olan bu çalışmanın içeriğinde FETÖ’nün 90’larda kurduğu siyasi ilişkilerden basını, sivil toplum kuruluşlarını, şirketleri ve devlet kurumlarını nasıl ele geçirdiğine kadar yayılma hikayesini anlatan özel dosyalar bulunuyor. Siteyi hazırlayan Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi, aynı zamanda içeriği İngilizce ve Arapça'ya tercüme ederek dünya kamuoyunu da FETÖ hakkında bilgilendirmeyi amaçlıyor.