Sosyal medyada sahte hesaplar üzerinden provokatif paylaşımlarında bulunan 'FETÖ'nün trolleri' ifşa edildi. Emniyet birimleri tarafından FETÖ'cüler tarafından gerçekleşen provokatif paylaşımlar tek tek araştırıldı. Polis, 15 Temmuz'dan sonra örgüt yapısını canlı tutabilmek için çalışmalar yapan 109 bin sosyal medya hesabını incelemeye aldı. Hesapları kullanan 45 bin kişiyi tespit eden polis 7 bin zanlıyı gözaltına aldı.

ATATÜRKÇÜ YALAN

FETÖ'cülerin, örgüt yapısını korumak için kendini saklama yöntemini sosyal medya hesaplarında da kullanması dikkat çekti. İşlem yapılan zanlıların yüzde 75'inin Atatürkçü, yüzde 25'inin ise PKK'lı olarak kendilerini tanıttıkları ifşa edildi. FETÖ'cülerin, kendi söylemlerini paylaşımlar içine sakladıkları ifade edildi.

CİNSİYET DEĞİŞTİRDİLER!

Kendilerini saklamak için farklı taktiklere başvuran FETÖ'cülerin sosyal medya profillerinde cinsiyetlerini de farklı gösterdikleri ortaya çıktı. Gerçekleşen işlemler neticesinde zanlıların yüzde 95'inin erkek olmasına rağmen kadın profili kullanması dikkat çekti.

Zanlıların, iftira, itibar suikastı, hakaret ve küfür içerikli paylaşımlarla toplumsal olaylar kaşımaya çalıştıkları tespit edildi. FETÖ'nün trollerinin, bilgi kirliliği oluşturularak algı oyunu yaptıkları da ortaya çıktı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.