FETÖ'nün Almanya’da sözcülüğünü yapan Ercan Karakoyun'un başkanı olarak görev yaptığı Dinlerarası Diyalog Vakfı, Evanjelik St Johannis Kilisesi'nin tiyatrosunu sözde camiye çevirerek, ismini 'İbn-i Rüşd-Goethe Camii' verdi.

"MÜSLÜMANLIK YENİDEN TANIMLANCAK"


Tiyatroda başörtüsüz kadın imam ve kadın-erkek birlikte namaz etkinlikleri yapan FETÖ'cüler, teröristbaşı Fetullah Gülen'e 'minnet' ettiğini' belirterek, ödül kazanan Seyran Ateş'i de sözde camiye kadın imam olaraktayin etti.

Ateş'in hutbe verdiği camide bir diğer kadın ise ezan okudu. İslamiyeti değiştiren FETÖ'cüler tiyatroda "Müslümanlığın tekrardan tanımlanacağı" açıklamasını yaptı.

KADIN-ERKEK KARIŞIK NAMAZ


Kilisenin tiyatro bölümünün camiye dönüştürülmesi fikrinin işbirlikçilerinden Cezayir kökenli Alman Abdel Hakim Ourghi ve Yemen kökenli İsviçreli aktivist Elham Manea da 'eş imamlık' yaparak, hep birlikte saf tutan başı açık kadınlar ile erkeklere sözde namaz kıldırdı.

İSRAİL MEDYASI DA BOŞ DURMADI
Tüm bu yaşananlar sonrasında İsrail de yayın yapan Haaretz gazetesi duruma sessiz kalmadı ve haberi "Berlin'in ilk LGBT dostu camisi ibadete açıldı, İslam'da aşırılıkla savaşıyorlar" başlığıyla yayınladı. 

FETÖ'den kadın-erkek birlikte namaz

Yaşanan duruma ise tepkiler gecikmedi. Hem Almayan'da yaşayan Müslümanlar hem de Türkiye'den duruma sert tepki gösterildi.