Özbek Kapatılan Samanyolu TV'deki Tek Türkiye dizinde yer alan ve birçok kişiyi hedef gösteren "Karanlık Kurul" adlı yapının konuşmalarını kaleme alan isim olarak da gündeme gelmişti.

EVDE YAKALANDI

Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri kaçak FETÖ mensuplarının Kartal'da olması ihtimali olan adreslerine yönelik operasyonları esnasında yaptığı çalışmada firari Bayram Özbek’in Cumhuriyet Mahallesi'ndeki bir eve geldiğini tespit etti. Eve baskın yapan ekipler Özbek'i yakaladı.

HER TAŞIN ALTINDAN O ÇIKIYORDU

ÇYDD Başkanı Gülseven Yaşer'in ifadelerine göre Özbek, komiser görevinde olduğu dönemde Türkan Saylan'ın kurduğu Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne 'sızmış' ve burada FETÖ için etkinliklerde bulunmuştu. Bunun dışında Özbek Danıştay cinayeti sürecinde tetikçi Alparslan Aslan'ın Elazığ'daki ailesine yönelik soruşturmayı engellediği gerekçesi ile de suçlanmıştı. Özbek, Kapatılan Samanyolu TV'deki Tek Türkiye dizinde geçen "Karanlık Kurul" isimli yapının konuşmalarını kaleme alan isim olarak da gündeme gelmişti. Dizi senaryosunun FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in talimatlarıyla hazırlandığı, yapılacak operasyon ve örgütün hedefindeki kişilere dair bu diziyle mesaj verildiği değerlendirmeleri de çok tartışılmıştı.

"Tahşiyeciler" adlı dini gruba kumpas kurulduğu iddiasıyla açılan davada sanık olan Özbek, bir süredir firari olarak aranıyordu.