17 Temmuz 2019
  • Istanbul 26.11°
  • Ankara 26.11°
  • Izmir 28°
İmsak 03:46
Güneş 05:39
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:41
Yatsı 22:26
BIST98.720
Dolar5,7199
Euro6,4216
Altın258,51

FETÖ'nün Kara Para Aklama Yöntemi Şaşırttı

FETÖ’nün köpeği olmuş yabancı diplomatlar örgütün birçok kirli işinde kullanıldı.

FETÖ'nün Kara Para Aklama Yöntemi Şaşırttı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı eli kanlı terör örgütü FETÖ'nün yurtdışı eylemleri ile alakalı önemli bilgilere ulaştı. Hain FETÖ’nün yurt dışında bulunan okullarında örgüt adına yetiştirdiği diplomatları Türkiye’de bulunan yabancı memleketlerin büyükelçiliklerinde görev almalarını sağladıktan sonra kirli işler için kullandığı belirlendi. Arnavutluk, Makedonya, Pakistan, Kırgızistan ile Afganistan elçilikleri için özel yetiştirdiği FETÖ'cüleri diplomat olarak sızdırdı.

FETÖ'NÜN DİPLOMATİK KÖPEKLERİ

hain FETÖ topladığı milyarlarca yabancı parayı devlet takibinden saklamak adına büyükelçiliklere sızdırdığı bu örgüt mensupları üzerinden Almanya, Fransa ve İsviçre’ye kaçırdı. Savcılıktan yapılan tespitler neticesinde Ankara ve İstanbul’da belirli bölgelerden toplanan paralar paketlendikten sonra dışarıda FETÖ'nün yabancı memleket elçiliklerinde bulunan FETÖ’cü personele teslim edilmiş. Diplomatik dokunulmazlığını kullanan FETÖ'nün köpekleri, kolay bir şekilde içi döviz dolu valizleri üzerleri aranmadan gümrüksüz alana geçirttikten sonra parayı Almanya ve İsviçre’ye götürerek FETÖ mensubu abilerine teslim ediyor.

HAİN FETÖ'CÜ İMAMDAN İTİRAF

Eli kanlı terör örgütü FETÖ’nün Atatürk Havalimanı imamı İlyas Yağmur, iddiaları doğrulayarak tarih tarih hain örgütün para akışının nasıl sağladığını belgeledi. Hain örgüt FETÖ'nün Büyükelçilik personeli üzerinden yapılan para kaçakçılığına dair örgüt haberleşmeleri ile bilgi notlarını ileten eden Yağmur, FETÖ’nün kara para akışı ile büyükelçiliklerdeki hain örgütün mensubu olan personelin operasyonlarını tek tek anlattı. Yağmur, eli kanlı örgüt FETÖ'nün sadece ABD’ye resmi kanallardan para aktardığını, tüm yasa dışı para akışlarının ise havalimanında büyükelçilik görevlileri kullanılarak yapıldığını söyledi.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri