FETÖ elebaşısı adına Ankara’da saray inşa eden Akın İpek’in artık kamu malı olan üniversitesi de terör faaliyetlerinin idari yeri olarak tasarlanmış bir merkezi akla getiriyor. Rektör Prof. Mehmet Barca’nın “Küçük Vatikan” olarak tanımladığı yerleşke Batı ve Hıristiyanlığın simge mimarı eserleri model alınarak yapılmış. Girişte bulunan kapıya da bir dini önderin hitap edebileceği şekilde bir yükseklik tasarlanmış.

FETÖ’NÜN KALESİ!

Kanlı darbe teşebbüsünün ardından kamu malı haline dönüştürülen İpek Üniversitesi’nde mühim bir sır açığa çıkarılıyor. ‘FETÖ’nün kalesi’ olarak anılan yapıya dair gizli malumatlar su yüzüne çıktı. 15 Temmuz’un ertesindeki süreç adına tasarlandığı aşikâr olan yerleşke; bir üniversiteden daha çok terör örgütünün Türkiye’deki idari ana üssü olarak tasarlanmış bir kale formuna sahip.
Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan İpek Üniversitesi talebelerinin ortak üniversitesi olan Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Barca, 10 aylık incelemelerinin sonuçlarını açıkladı. Kurşunlara hedef olan ve eli sopalı FETÖ taraftarı 20-30 kişilik bir topluluğun saldırısının gerçekleştiği okulda araştırmalara titizlikle devam ediliyor.