Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında polis tarafından bu sabah, FETÖ/PDY'ye yönelik İzmin, Muğla ve Şanlıurfa'da eş zamanlı operasyon yapıldı.

Daha önce yapılan operasyonlarda örgütün üst düzey sorumlulanrınında aralarında bulunduğu çok sayıda kişi tutuklanmıştı. FETÖ/PDY'ye yönelik gerçekleştirilen 4. dalga oparasyonunda 28 kişi gözaltına alındı. 

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından yapılan operasyonda soruşturma dosyasında ilginç ayrıntılar ortaya çıktı.

Himmet vermeyeni icraya vermişler

FETÖ örgütü adı altında zorla himmet toplayan kişilerin paralarını ödemeyen kişileri icra takibi başlattıkları ortaya çıktı. 

Bank Asya'yı kurtarmak için kredi çektirmişler

Operasyonda gözaltına alınan kişilerin el konulan Bank Asya için başka bankalardan kredi çektikleri ve buradaki hesaplara aktarıldığı ortaya çıktı.

Paralar yurt dışına

Polis, FETÖ'nün finans ayağına yönelik gerçekleştirdiği operasyonda toplanan himmet paralarının yurt dışına aktarıldığını tespit etti. Bu paraların bir bölümü kurye aracılığı ile gönderilirken bir bölümü ise banka havaleleri ile yapılmış. 

Öncelikle tayinler yaptırmışlar

Yapılan soruşturmada gözaltına alınan örgüt imamların kamu kurumlarında özel tayin yaptırdıkları ortaya çıktı.

Akşam