FETÖ ile mücadelede alınan başarılı neticeler ve bir çok FETÖ militanının devlet kadrolarından arındırılmasıyla ağır darbe alan ihanet çetesi çözülmelerin de zirve yapmasıyla zor durumda kaldı. FETÖ elebaşı Gülen, son konuşmasıyla militanlarına ülkeden çıkmaları için mesaj verdi. Teröristbaşı Fetullah Gülen, Türkiye'de kalan örgüt üyelerinin kaçmaları gereken ülkeleri de sıraladı: Kanada, Brezilya, Arjantin ve Şili.

Son konuşmalarından bir tanesinde örgüt olarak zor durumda olduklarına dikkat çeken Feto, dağılan terör örgütünü "sabır" tavsiyesiyle kandırmayı sürdürdü. Feto'nun örgütteki çözülmenin önüne geçmeye çalıştığı gözlenirken hemen hemen yarım saat süren konuşmasında 6 kez "gaybubet" ifadesini kullanması dikkat çekti.

Son günlerde gündeme gelen "gaybubet" evleri, FETÖ'cü teröristlerin saklanmak adına kaldıkları evlere işaret ediyor. Gülen'in son konuşmasındaki mesajın da bu evlerde saklanan ve halen yakalanmamış FETÖ'cülere yönelik olduğu öngörülüyor.

MÜCADELE KARARLILIKLA SÜRÜYOR

Bilhassa Reis-i Cumhur Erdoğan'ın üzerine gittiği ve bitirilmesi için talimat verdiği FETÖ ile mücadele kararlılıkla devam ediyor. Emniyet güçlerinin yaptığı operasyonlarda hergün kendini bir şekilde gizleyen bu ihanet çetesinin militanları bir bir ortaya çıkartılıyor.